Ekip

austinAustin Willacy The House Jacks grubunun emektar üyesidir.- The House Jacks 5 erkek ses sanatçısının oluşturduğu, bugüne kadar 10 albüm çıkarmıştır ve birçok ülkede dünya turuna çıkmış bir müzik grubudur. Austin, son 18 yıldır gençlerin bir çok alanda kendi sesini güçlendirmesini sağlayan çalışmalar yapan, Til Dawn- Youth in Arts akapella ( Till Dawn – Sanatta Gençlik- ses vokal) grubunun yönetmenliğini yapmaktadır. Austin aynı zamanda 4CD ve 2EP sahibi, ödüller kazanmış bir şarkıcı/söz yazarıdır. Müzikleri duygulu ve haşin, şefkatli ve komiktir ve “The Sing Off”, “Road Rules”, Avusturalyalı bir reklam kampanyası ve üç uzun metrajlı film müziğinde yer almıştır. Rolling Stone dergisinde yer almış ve Bonni Rait ve yükselen ve çıkış yapan Jem, Vienna Teng, Rachael Yamagata ve Amos Lee gibi ikonik sanatçılarla birlikte  performanslar yapmıştır. YES!’in kurucu ve organizasyon ekibindedir ve Rainforest Action Network yönetim kurulunda yer almıştır. Aynı zamanda yan kariyer olarak Guitar Hero ve Karaoke Revolution gibi oyunlarda seslendirme yapmaktadır. Austin bir rönesans adamıdır. Ama tüm bunlar kimin umrunda olur ki? Çünkü gerçekten önemli olan Bonnie Raitt’in ona söyleğidir “Cidden çılgınca şarkı söylüyorsun!!”

Ayşe Gökçe Bor,ayse ormanın derinliklerine, gökyüzünde dans eden bulutlara ve camda kayan yağmur damlalarına baktığında ruhu kahkaha atan bir kız çocuğudur. ODTÜ’den Metalurji mühendisliği lisansı vardır, kafası biraz mühendis gibi çalışsa da mühendislik yapmayı hiç becerememiştir. Güneşi çok sevmesine rağmen güneşsizliği göze alıp 4 sene İsveç’in en kuzeyinde, kutup çizgisine 300km uzaklıkta bir şehirde Etkileşim Tasarımı okumasının nedeni de budur. Okula ara vererek İstanbul’a geldiği 2013 yılında çok sevdiği bir arkadaşı ile ”Eşya Kütüphanesi” isimli, paylaşım kültürünü yaymayı ve kaynak tüketimini azaltmayı hedefleyen bir sosyal girişimi hayata geçirmiştir, o girişim şimdi Ortak Yaratım ismiyle devam etmektedir. Yoga eğitmenlik sertifikası vardır ve yoganın öğretilen değil paylaşılan birşey olduğunu keşfetmiştir.  Anadolu Jam ile topluluk oluşturmanın yolları önünde açılmıştır, kendi hayatını kolaylaştırarak çevresini kolaylaştırmayı deneyimlemektedir. Bir yandan da bunların hiçbiri değildir, sadece dünyayı, insanları, ilişkileri keşfetmeye çalışan, meraklı, heyecanlı, karışık kafalı, kocaman gülümsemeli, aşık bir insandır. Tasarım yapmayı, çizip boyamayı, elleriyle bir şeyler üretmeyi çok sever. Bu sıralar ise ukulele çalmaya çalışmakta ve hatta arada şarkı bile söylemektedir.
www.aysegokcebor.com

burak-aj-2015Burak Dindaroğlu, yaşamayı yeniden öğrenmeye, yaşamı yeniden kurmaya çalışan bir çocuk, bir meczup. Kendisini keşfetmeyi, insanları dinlemeyi, sınırları bulup buralarda gezinmeyi çok sever. Meraklıdır, her daim öğrencidir. Bir de akademisyendir, iktisatçıdır, dünyanın hallerine, insanlığın nereden gelip nereye gittiğine dair meselelere kafa yorar, bu gidişte kendi yerini ve rolünü arar durur. Kendisi, dostları ve de insanlık için yeni bir dünya kurma peşindedir; dönüşümün tohumlarını ekmek, dönüşümün tohumlarından bir tanesi olmak ister. İzmir’de yaşar, ama kalbinin bir yarısı halen eteklerinde doğduğu Erciyes’tedir. Bisikletini, ormanları, ırmakları, gezegenleri, galaksileri, salyangozları, keçileri, kedileri, bi de gül reçelini çok sever. Jonglörlük yapar. Sanatçı yanını ömrü boyunca biraz ilgisiz ve öksüz bıraktı, bu yanını yeni yeni sahipleniyor ve öğreniyor.

esrabio

Esra Debreli Deniz Hikaye anlatıcısı, performans sanatçısı, hareket ve dans  eğitmeni, yaratıcı süreç tasarımcısıdır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur. Yüksek Lisans tezini Eğitim’de Yaratıcı Drama Uygulamaları üzerine yazmıştır. Farklı okullarda ATL-Öğrenmeye Yaklaşım lideri, yaratıcı drama lideri ve öğretmen olarak çalışmıştır. Anadolu Jam organizasyon ekibindedir ve Anadolu Jam kolaylaştırıcısıdır. 2004 yılından beri disiplinlerarası projeler üretmekte, ulusal ve uluslararası platformda diğer sanatçılarla ortak çalışmalar ve performanslar yapmaktadır. Anadolu Kültürümüzdeki sufizm kutsal ritüel ve sema dansından aldığı feyz ile modern dansı birleştirdiği özgün dans performansları sergilemektedir. Araştırmaları ve almış olduğu farklı disiplinlerdeki eğitimlerden ve  ritüellerden harmanlayarak oluşturduğu “Hareket eden Hikayeler” “Bedeninle Yarat” “Anlatan Beden” “ Konuşan Beden” “An ve An Yaratıcı Farkındalık Atölyeleri” gibi kişilerin dans ve hareket aracılığıyla ifadesel yaratıcılıklarını keşfedecekleri projeler ve atölyeler düzenlemiştir.Bedenin, yaratıcılığın ve sesin özgürleşmesi üzerine yaptığı bu çalışmaları hikaye anlatıcılığı alanına taşımıştır. Bu tekniklerin anlatıcılık alanındaki uygulamaları, hikayelerin kadim bilgelikleri üzerine çalışmaktadır. Aynı zamanda Esranka Hikaye Anlatıcısı olarak sanat atölyelerinde, kültür sanat merkezlerinde, cafelerde ve çeşitli okullarda yetişkinlere ve çocuklara masallar anlatmaya devam etmektedir.Hikayelerle, sanatla, doğayla, müzikle, varlık ile, dans ile, bedenlerle, ruh ile akıl ile neşe ile aşk le gerçek olan mucizelerle bir yolculuk…
http://ezranka.tumblr.com/    

Hülya Tosun (Ruhu Bohçada Gezen)

şelale küçük

Gezgin, hayal kurucu, hayallerin peşinden gidici, dans tutkunu ve hikaye aktarıcısı. 2012’de katıldığı bir haftalık, topluluk oluşturma, içindeki sese kulak verme, kalpten dinleme, kalpten anlatma ve (kendine)kalpten bağlanma etkinliği olduğuna inandığı Anadolu Jam’den sonra iç sesini dinleyip, inanmadığı, ait olmadığı işinden 2013 yılında ayrılma kararı aldı ve en sevdiği yollara düştü.Bir arkadaşıyla üç ay boyunca Anadolu’yu köy köy gezip, köylerin hikayelerini dinledi, çocuklarla etkinlikler yaptı ve onlarla “nasıl bir dünya istiyoruz” u konuştu. Bohçamda Anadolu adını verdikleri bu yolculuk sonrasında bu kez de gönlünü masallara kaptırdı. Yeniden, tek başına yollara düştü ve iki-üç ay boyunca farklı illerdeki köy okullarında masal anlatıp, çacuklarla hayaller kurdu, köyden köye, çocuklardan çocuklara mektuplar taşıdı. Uzun yıllar halk oyunları oynadı, yarışmalara, festivallere katıldı, latin, yunan  ezgileri ile dans etti. Yakın zamanda ilk uzun soluklu yurt dışı yolculuğunu Tayland ve Kamboçya’ya gerçekleştirip, Dünya üzerinde 23. ülkesine ayak bastı. Yolda kalbine dokunan hikayeleri blogunda paylaşırken, sınırların kalktığı bir dünya hayal eden Hülya, seyahatin önyargılarını kırmasına da bayılıyor. Bu günlerde bir taraftan şiddetsiz iletişim eğitimi ve pratikleriyle hem kendiyle hem de dünya ile bağlantı kuracak yeni bir dili öğrenirken, diğer taraftan bu dili paylaşıp çoğaltabileceği yeni yolculuklar, yeni hayaller yeni hikayelerin peşinde.
https://www.facebook.com/ruhubohcadagezen/
https://ruhubohcadagezen.wordpress.com/

sez-foto

Sezin İlbasmış

Kendi sanatçı kimliği ile barışmaya çalışan Sezin’in “şu alanda şudur” diye bir tanıma dahil olamaması şaşırtıcı değildir. Yaratıcılığını kımılllandırmak için elinden geleni yapar, halk oyunları oynar, dans eder, anlatır, bazı anlatabildiklerini yazar, upcycle oyunları oynar, mutfağa girdiğinde yemek tarifleri uydurur, sevdikleriyle paylaşır, okur, dinler, güler… Geçmişinde dans ve halk oyunları projelerinde daha aktif ve kalemi ile bol bol çalışırken bugününde odağını daha çok kahkaha atmaya, tek başına ve sevdikleriyle üretmeye, yaratıcılığını farklı alanları bir araya getirerek kullanmayı deneyimlemektedir. Kurumsal iletişiminin farklı alanları, sosyal girişimcilik, sanat, topluluk oluşturma gibi ayrı ayrı alanlara dair eğitim ve deneyimlerini farklı atölye çalışmaları ile harmanlamakta ve bağımsız eğitmenlik yaparken farklı kolektif hareketlerle kolaylaştırıcılık yapmaktadır. O kadar memleket görmüş olmasına rağmen yollarda olmaya, yeni insanlarla tanışmaya doyamamaktadır. Bir de okumalara doyamadığından okuluna devam etmektedir.
http://sezinilbasmis.com